Baza WiedzyFakturowanieE-FAKTURY → Co trzeba wiedzieć o e-fakturze

Co trzeba wiedzieć o e-fakturze

Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

E-faktury nie da się przygotować ręcznie. Wizualizacja e-faktury w formie PDF albo wydruku nie będzie e-fakturą. E-faktury nie da się wysłać mailem, pocztą ani wręczyć odbiorcy. E-faktur nie przechowujemy u siebie, są przechowywane w KSEF. Efaktura wymaga dostępu do szyfrowania i autoryzacji za pomocą podpisu cyfrowego. Do wystawiania e-faktury trzeba imiennie upoważnić konkretne osoby.

Zawartość i struktura e-faktury jest ściśle określona. Numer e-faktury będzie narzucany przez KSEF. Data wystawienia e-faktury z dokładnością do sekundy będzie określana przez KSEF. Wiele informacji dotąd podawanych na fakturze nie może być umieszczone na e-fakturze. Niektóre informacje dotąd zbędne będą obowiązkowe na e-fakturze.

E-faktury wystawiane z naszego programu, z rządowego serwisu e-mikrofirma, jak też z aplikacji innych firm będą miały taki sam format, numerację i zawartość. Wszystkie e-faktury będą całkowicie wymienne.

Ponieważ e-faktury będą jednorodne i wymienne, możliwa będzie sytuacja, gdy efaktury wystawiane gdzie indziej będą służyły księgowaniu w Druczku, albo efaktury z Druczka księgowane będą w innej aplikacji.

Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą obu stron. Podobnie jak to było z podzieloną płatnością, minie kilka miesięcy, zanim e-faktury zaczną być zauważalne w obrocie. Proszę nie spieszyć się z wystawianiem e-faktury do czasu, aż będą Państwo na to gotowi


Te funkcje zawarte są w pakiecie Fakturowanie. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 15 programach.
» zobacz więcej

E-faktury sprzedażowe

E-faktury sprzedażowe Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

E-faktury zakupowe i kosztowe

E-faktury zakupowe i kosztowe Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Co trzeba wiedzieć o e-fakturze: Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze? - Baza Wiedzy
E-faktury nie da się przygotować ręcznie. Wizualizacja e-faktury w formie PDF albo wydruku nie będzie e-fakturą. E-faktury nie da się wysłać mailem, pocztą ani wręczyć odbiorcy. E-faktur nie przechowujemy u siebie, są przechowywane w KSEF. Efaktura wymaga dostępu do szyfrowania i autoryzacji za pomocą podpisu cyfrowego. Do wystawiania e-faktury trzeba imiennie upoważnić konkretne osoby. Dowiedz się więcej!