Baza WiedzySprzedaż usługPROCEDURY → Dostępność procedury

Dostępność procedury

Jak działa dostępność procedury? Kiedy procedura jest dostępna?

Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu lub wystawianiu zlecenia. Procedurę możesz wstawić wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze.

Najpierw przygotuj procedurę. » zobacz jak

Włącz opcję przeliczenia. Zobaczysz tabelę zyskowności i dostępności procedury:

Jak widać, dostępność tej procedury to 4 komplety. Dlaczego tylko 4? Mamy 11 zestawów górnych nieckowych, które chcemy montować, ale tylko 64 uchywyty rurowe, tymczasem do 1 zestawy nieckowego potrzebujemy 16 uchwytów. Uchwyty starczą tylko na 4 montaże, stąd możemy zamontować tylko 4 zestawy górne nieckowe.

Można włączyć opcję zawsze dostępna. Wtedy można dodać tę procedurę do faktury lub zlecenia nawet wtedy, gdy materiały nie są dostępne. Powstaną wtedy stany ujemne.

Obliczona została przy okazji opłacalność procedury. » zobacz jak

➜Moduł Procedury wymaga licencji PRO.


Te funkcje zawarte są w pakiecie Procedury. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 6 programach (Druczek, Faktura VAT, Fakturzysta, Serwis, Warsztat, Zlecenia).
» zobacz więcej

Opłacalność procedury

Opłacalność procedury Czy wycena procedury jest prawidłowa? Jak przygotować wycenę tak, by procedura była opłacalna? Co to jest zysk, marża, normalia? » zobacz

Procedura

Procedura Jak dodać nową procedurę? Jakie są składniki procedury? » zobacz

Procedury

Procedury Do czego służą procedury? Czy różni się moduł Produkcja od modułu Procedury? Który jest odpowiedni dla mnie? » zobacz

Wycena procedury

Wycena procedury Jak wycenić procedurę? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Dostępność procedury: Jak działa dostępność procedury? Kiedy procedura jest dostępna? - Baza Wiedzy
Procedura jest rodzajem skrótu przy fakturowaniu lub wystawianiu zlecenia. Procedurę możesz wstawić wstawić bezpośrednio do faktury, zlecenia albo paragonu. W momencie wstawiania, z magazynu zostaną pobrane odpowiednie ilości materiałów, zużywanych w tej procedurze. Dowiedz się więcej!