Baza WiedzyFakturowanieFAKTURY PROSTE → Faktura uproszczona

Faktura uproszczona

Co to jest faktura uproszczona? Kiedy paragon do 450 zł jest fakturą? Co to jest paragonofaktura?

Art. 106e ustawy o VAT określa elementy, które musi zawierać faktura. Faktura VAT w szczególności nie musi w ogóle zawierać słowa "Faktura". (» zobacz, czego jeszcze nie musi zawierać).

Jeśli dokument zawiera wymagane dane (» zobacz, co jest wymagane), to jest fakturą.

Faktura do kwoty 450 zł nie musi zawierać żadnych danych nabywcy z wyjątkiem numeru NIP. Taką fakturę nazywamy fakturą uproszczoną.

W szczególności paragon z kasy fiskalnej zawierający numer NIP jest fakturą uproszczoną. Taki paragon nazywamy zwyczajowo paragonofakturą. Paragonofaktura jest fakturą uproszczoną.

Jeśli w module Faktury spróbujesz wystawić fakturę uproszczoną, zobaczysz komunikat:

Możesz teraz wystawić paragon z NIP. » zobacz jak

➜Do faktury uproszczonej, w tym paragonofaktury, nie wystawia się już faktury.


Te funkcje zawarte są w pakiecie Fakturowanie. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 15 programach (Druczek, Faktura VAT, Fakturzysta, Fakturowalnia ISP, Start, Lokator, Rolnik, Serwis, Warsztat, Zlecenia, Opony, Gabinet, Hotel, Szkoła, Książka).
» zobacz więcej

Faktura prosta opcje zaawansowane

Faktura prosta opcje zaawansowane Jak wystawić fakturę prostą z dodatkowymi opcjami? Jak ustawić parametry faktury prostej? » zobacz

Faktura prosta

Faktura prosta Jak wystawić fakturę prostą? Jak szybko wystawić fakturę za usługi? Jak ustawić parametry faktury? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Faktura uproszczona: Co to jest faktura uproszczona? Kiedy paragon do 450 zł jest fakturą? Co to jest paragonofaktura? - Baza Wiedzy
Art. 106e ustawy o VAT określa elementy, które musi zawierać faktura. Faktura VAT w szczególności nie musi w ogóle zawierać słowa "Faktura". (» zobacz, czego jeszcze nie musi zawierać). Dowiedz się więcej!