OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Fakturzysta

Opis aplikacji Cennik Zamów! Pobierz Baza Wiedzy Pomoc    

Obsługa magazynu


Jak działa obsługa magazynu w Pakiecie JZK 365?

Stany magazynowe w aplikacjach Pakietu JZK 365 są obsługiwane całkowicie automagicznie. Aplikacja rozpoznaje rodzaj dokumentu oraz wykonywaną czynność. Na przykład dodanie pozycji z magazynu do faktury sprzedażowej albo zlecenia serwisowego spowoduje zapisanie ujemnego ruchu magazynowego. Dodanie tej samej pozycji do faktury zakupowej spowoduje zapisanie dodatniego ruchu magazynowego.

Towar wpisywany do dokumentu z ręki nigdy nie wpływa na stany magazynowe.

Powiązanie z magazynem wpływa tylko i wyłącznie na ilość towaru dostępną do sprzedaży lub wydania. Nie są aktualizowane żadne inne pola, na przykład cena sprzedaży.

Jeśli towar oznaczony jest jako usługa, nie zostanie zarejestrowany ruch magazynowy.

W przypadku dokumentów pochodnych stany magazynowe nigdy nie są ściągane po raz drugi. Jeśli fakturujesz zlecenie warsztatowe, powiązanie z magazynem zostanie zachowane, ale ta faktura nie ściągnie stanów magazynowych.

Edycja dokumentu aktualizuje zawsze stany magazynowe. Jeśli wstawiłeś do zlecenia warsztatowego 1 sztukę danego towaru, zostanie zapisany ruch -1 z odniesieniem do zlecenia. Jeśli zafakturujesz to zlecenie, a następnie zmienisz w fakturze ilość na 2, zostanie zapisany kolejny ruch -1 z odniesieniem do faktury. Oryginalne zlecenie nie zostanie zmienione.

Usunięcie pozycji co do zasady nie spowoduje zapisania ruchu w magazynie. Jeśli chcesz zwrócić towar (na przykład nie wykorzystałeś jednak jakiejś części w zleceniu, zmień ilość na zero. Zostanie zapisany ruch magazynowy przeciwny do poprzedniego.

Przyporządkowanie pozycji dokumentu do magazynu widoczne jest w oknie edycji pozycji faktury:


Widać tutaj, że ta pozycja dokumentu jest przyporządkowana do towaru w magazynie.

Możesz kliknąć link z GUID magazynu, aby usunąć to przyporządkowanie:


Po usunięciu przyporządkowania zmiany w tej pozycji nie będą powodowały rejestrowania ruchów magazynowych.

W przypadku dokumentów wystawianych w poprzednich wersjach aplikacji przyporządkowanie nie jest ustawione. Możesz je ustawić ręcznie. » zobacz jak

2020-12-31

magazyn

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-04 07:04 #41.8 for 3.235.56.11 @ec2-3-235-56-11.compute-1.amazonaws.com